Home » Irlandia, Praca » IT’s Happening Here

IT’s Happening Here

its-happening-here irelandTo hasło kampanii reklamowej, którą w irlandzkich mediach prowadzi rządowa agencja Enterprise Ireland. Celem akcji jest uświadomienie społeczeństwa, jak ważnym sektorem gospodarki Irlandii staje się szeroko pojęta branża IT.

Pomimo głębokiego kryzysu gospodarczego, niespełna czteromilionowa Irlandia może wyrosnąć na Doline Krzemową Europy. Giganci rynku oprogramowania, najwięksi producenci sprzętu i dostawcy systemów informatycznych, jak Microsoft, Apple, HP czy IBM od lat mają swoje przedstawicielstwa i oddziały na Zielonej Wyspie. Niedawno pisaliśmy o kolejnych planowanych inwestycjach Google w Dublinie i nowopowstałym oddziale Bioware w Galway. Do listy największych marek obecnych w Irlandii trzeba dodać setki mniejszych firm, zajmujących się badaniami i wdrożeniami, grafiką, oprogramowaniem antywirusowym, rozrywką komputerową i praktycznie każdą dziedziną szeroko pojętego IT.

Kampania IT’s Happening Here ma na celu uświadomienie, zwłaszcza młodym ludziom, że inwestycja w wykształcenie poszukiwane na rynku IT daje szerokie perspektywy znalezienia ciekawej i dobrze płatnej pracy w kraju. Wszystkim zaś Irlandczykom ma uświadomić, że wprawdzie wielcy świata IT „osiedlili się” w Eire ze względu na przyjazny biznesowi klimat, jednak to, co nadal trzyma tu wielkie firmy i ich pieniądze, to dostępność na rynku pracy świetnie wykształconych specjalistów.

 

Na stronie informacyjnej kampanii  możemy znaleźć oferty pracy z ponad 600 firm działających na terenie Irlandii.

Link do strony

Bonifacy Zaręba


DODAJ SWÓJ KOMENTARZ


2 Responses to IT’s Happening Here

  1. W Dublinie praca, W Cork praca, tylko w Limerick stypa na maksa. Wystarczy wejsc na jobs i sprawdzic co sie dzieje w tych miastach a co w Limerick.

    Lubię: Dobre 0 Słabe 0

  2. Andrew, Limerick ma swoją specyfikę. W latach prosperity wiele inwestycji tutaj było skierowanych w ramach prób zmiany profilu społecznego miasta. Gdy jest kryzys i dodatkowego wsparcia od rządu nie ma, przedsiębiorcy wolą jednak być aktywni w innych miastach Republiki…

    Lubię: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz