Home » Limerick, Praca » Nowe miejsca pracy w Limerick

Nowe miejsca pracy w Limerick

 

pay pal nowe miejsca pracy limerick  Limerick ma szanse na pozyskanie nowego inwestora. Zainteresowani utworzeniem swojego biura w naszym mieście są przedstawiciele światowego giganta płatności online – PayPal.

Jak podaje „Limerick Leader”, oficjalnie nic jeszcze o planach amerykańskiej firmy nie wiadomo. – Jeśli PayPal zdecyduje się zainwestować w Limerick, będzie to dla mieszkańców miasta  najlepsza wiadomość od lat – powiedział dziennikarzom Denis Brosnan, były prezes Kerry Group, od kilku lat zaangażowany w lobbing na rzecz ożywienia gospodarczego rejonu Limerick. Jest on z reguły doskonale poinformowany w sprawie wszelkich planów biznesowych dotyczących miasta i hrabstwa, tym razem jednak nie dał się naciągnąć na jakikolwiek bardziej konkretny „przeciek”. Wiadomo jednak, że w najbliższy czwartek w Dublinie ma się odbyć spotkanie „na wysokim szczeblu” dotyczące inwestycji.

PayPal jest najlepiej znany jako platforma bezpiecznych płatności zintegrowana z eBay. Od 2003 roku firma jest zresztą własnością eBay, choć świadczy swoje usługi także dla innych podmiotów związanych z handlem w Sieci. Od jakiegoś czasu mówi się, że to właśnie PayPal zapoczątkuje zapowiadaną od dawna rewolucję mikropłatności w Internecie, czyli sposobu na ułatwienie drobnych zakupów (prasa, pojedyncze utwory muzyczne, zdjęcia). Czy rewolucja się powiedzie na razie nie wiadomo, ale szanse na inwestycje w Limerick wydają się dość wysokie.

PayPal posiada w tej chwili swoje biuro operacyjne w Dublinie, zatrudniające 1600 osób. W naszym mieście miałby powstać oddział odpowiedzialny za obsługę klientów, który docelowo mógłby wykreować nawet 1000 miejsc pracy. Wiele zależy od lokalnych polityków, którzy muszą teraz przekonać szefów PayPal, że warto u nas inwestować. Czy im się to uda? Będziemy Was informować.

Bonifacy Zaręba


DODAJ SWÓJ KOMENTARZ


Dodaj komentarz