Home » Imprezy, Kultura, Polonia Limerick » Wałęsa. Człowiek z Nadziei w kinach Omniplex

Wałęsa. Człowiek z Nadziei w kinach Omniplex

Już 18 października 2013 w kinach na terenie Irlandii i Uk, swoją premierę będzie miał najnowszy film Andrzeja Wajdy pod tytułem „Wałęsa. Człowiek z Nadziei”. Film dostępny będzie w kinach Omniplex (Irlandia) i CineWorld (Uk).

„Wałęsa. Człowiek z Nadziei” emitowany będzie w następujących miastach:

DUBLIN
BALBRIGGAN
BELFAST DUNDONALD
CORK
DERRY
DROGHEDA
LIMERICK
NEWRY

wałęsa-film-irlandia

Reżyseria: Andrzej Wajda
Scenariusz: Janusz Głowacki
Autor zdjęć: Paweł Edelman
Występują: Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska, Mirosław Baka, Zbigniew Zamachowski, Iwona Bielska, Marcin Hycnar, Maciej Stuhr, Cezary Kosiński.
Gatunek: dramat
Dystrybutor: Project London Films

Wałęsa. Człowiek z Nadziei

Zdobywca Oscara Andrzej Wajda przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Reżyser wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. To opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności.

Kontrowersyjny, niepozbawiony słabości, wyśmiewany i podziwiany. Kim jest Lech Wałęsa? Historia transformacji to także historia jego żony Danuty i ich rodziny, która miała wieść zwyczajne życie, a została wtłoczona w sam środek dziejowych wydarzeń.

Po „Człowieku z marmuru” i „Człowieku z żelaza” film zamyka tryptyk, w którego centrum jest człowiek podejmujący walkę z niesprawiedliwością. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” to opowieść o czasie, w którym walka ta zwiastowała zmiany w całej Europie i pozwalała odważniej spojrzeć w przyszłość. To historia człowieka, który nie tracił nadziei.

Scenariusz do filmu Wajdy napisał Janusz Głowacki, autorem zdjęć jest Paweł Edelman, a wystąpili w nim wybitni aktorzy: w rolach głównych Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska oraz Maciej Stuhr, Mirosław Baka i Cezary Kosiński.

Więcej informacji znajdą Państwo na fan page „Wałęsa. Człowiek z nadziei”.


DODAJ SWÓJ KOMENTARZ


Tags:

2 Responses to Wałęsa. Człowiek z Nadziei w kinach Omniplex

  1. czy to ten sam zdrajca co jest opisany w ksiazce P.Cenckiewicza ,, Walesa – czlowiek z Teczki,, ?

    Lubię: Dobre 4 Słabe 0

Dodaj komentarz