Home » Polonia, Polonia Limerick » Rozpoczęcie roku szkolnego w Libratusie

Rozpoczęcie roku szkolnego w Libratusie

szkola libratusProjekt edukacyjny Polskie Szkoły Internetowe Libratus, pomagający dzieciom Polaków przebywających za granicą w utrzymaniu kontaktu z Ojczyzną, istnieje już od czterech lat. Nieustannie wzrasta liczba zaangażowanych szkół, a projekt stale się rozwija. Polskie Szkoły Internetowe Libratus dokładają wszelkich starań, by stworzyć dzieciom i młodzieży odpowiednie warunki do nauki według polskiego systemu oświaty, wykorzystując przy tym nowoczesne technologie oraz Internet.

Dnia 1 września 2013 roku miała miejsce uroczystość rozpoczynająca kolejny rok bezpłatnej nauki w Szkołach Libratus. Spotkanie odbyło się „na żywo”, za pośrednictwem Internetu, uczestniczyli w nim uczniowie oraz ich rodzice. W pierwszej kolejności wicedyrektor szkoły, Pani Mariola Drąg-Bylica, przywitała uczestników i przedstawiła krótką informację dotyczącą funkcjonowania projektu.


 
Polskie Szkoły Internetowe Libratus to nowoczesna forma kształcenia mająca na celu pomoc dzieciom przebywającym za granicą w utrzymaniu kontaktu z Polską, jednocześnie umożliwia dostęp do edukacji na najwyższym poziomie. Kształcenie, oparte o obowiązującą w Polsce podstawę programową, odbywa się w trybie nauczania domowego, a rodzice pełnią funkcję nauczycieli dla swoich dzieci, co niewątpliwie jest dla nich wielkim wyzwaniem. Pomagają im w tym liczne materiały edukacyjne oraz pomoc zapewniana przez zespół pracowników Polskich Szkół Internetowych Libratus. Doświadczenie i starania nauczycieli sprawiają, iż nauka staje się dla uczniów nie tylko atrakcyjna, ale przede wszystkim efektywna.

Zaprezentowany został również ogólnoinformacyjny filmik, który przybliżył zawartość i funkcjonowanie Platformy Edukacyjnej Polskich Szkół Internetowych Libratus. Następnie menager projektu, Pan Piotr Wilk, udzielił odpowiedzi na pytania dotyczące projektu, zadawane przez rodziców i uczniów na czacie. Całej uroczystości towarzyszyła bardzo miła i przyjazna atmosfera. Kończąc spotkanie, wicedyrektor szkoły, Pani Mariola Drąg-Bylica, złożyła serdeczne podziękowania za obdarzenie szkoły tak ogromnym zaufaniem. Całe spotkanie zostało zarejestrowane, a jego fragment odnajdą Państwo poniżej.

Zapisy na rok szkolny 2014/2015 rozpoczną się w styczniu 2014 roku, jednakże z powodu dużego zainteresowania bezpłatną nauką, szkoła już teraz umożliwia rezerwację miejsca na kolejny rok szkolny. Warto już dziś wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej www.libratus.edu.pl, bowiem polska szkoła to nie tylko nauka języka, kontakt z polską kulturą, to również bezcenna i jakże ważna więź z krajem oraz udział w życiu międzynarodowej społeczności uczniów z całego świata.


DODAJ SWÓJ KOMENTARZ


Tags: ,

Dodaj komentarz