Home » Irlandia, Polityka » MAJÓWKA profrekwencyjna

MAJÓWKA profrekwencyjna

zagłosuj
Nasz tradycyjny, długi weekend majowy i związane z nim polskie majówki to świetna okazja do przeprowadzenia udanej akcji profrekfencyjnej i dotarcia do dużej ilości osób, które prawdopodobnie będą (w dobrym humorze) miały czas żeby porozmawiać i zainteresować się wyborami czyli tym, jak wpływać na swoje otoczenie. Czy takie majówki są planowane w Irlandii? Z pewnością tak, bo powodów jest wiele – 1 maja mija 10 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej, mamy też Dzień Flagi, Dzień Konstytucji 3 maja, a do tego irlandzki długi weekend! To też ostatni moment, żeby zachęcić do zarejestrowania się do wyborów. 6 maja upływa ostateczny termin dopisywania się do listy wyborców.

Zatem proponujemy:

  • Skontaktuj sie ze swoją lokalną szkoła polonijną lub innym polskim ośrodkiem, polskim księdzem – zorientuj się czy planują festyn, piknik lub inne wydarzenie dla dzieci i rodziców czy lokalnej społeczności. Takich inicjatyw może być zaskakująco dużo! W maju mija 10 rocznica od wejścia Polski do Unii Europejskiej, dzień Konstytucji 3 maja, do tego to przecież jest maj, więc szanse że będzie padać są nieco mniejsze
  • Zaproponuj swój udział w wydarzeniu w ramach kampanii Jesteś u siebie. Zagłosuj! www.jusz.eu / www.jestesusiebie.org
  • Zorganizuj przestawiciela Garda, aby w danym dniu był obecny kilka godzin podczas imprezy i mógł podbić formularze rejestracyjne
  • Zaopatrz się w ulotki, plakaty, formularze rejestracyjne, koszulki dla wolontariuszy – napisz do nas w tej sprawie – dostarczymy!
  • Zorganizuj 2-3 wolontariuszy, najlepiej Twoich znajomych, którzy rozprowadzą ulotki, udzielą informacji, pomogą w rejestracji – im was więcej tym weselej!
  • Możesz zorganizować stanowisko informacyjne z materiałami kampanii i formularzami
  • Daj znać lokalnym kandydatom o wydarzeniu. Prawdopodobnie będą chętni przyjść i zaprezentować się lokalnej społeczności – docenią przy okazji przedsiębiorczość i liczbę polskiej społeczności w Twojej lokalnym mieście, hrabstwie!
  • Weź aparat i zrób zdjęcia – niech inni się dowiedzą o Twoich działaniach i się zainspirują!

Jeśli masz jakieś pytania – pisz na adres dominika.topolska@forumpolonia.org


DODAJ SWÓJ KOMENTARZ


Dodaj komentarz