Home » Imprezy, Irlandia, Sport » Tour de Munster 2014 – Charity Cycle

Tour de Munster 2014 – Charity Cycle

7go sierpnia 2014 roku grupa 120 rowerzystów wyruszy razem z Shaun’em Kelly – legenda irlandzkiego kolarstwa szosowego – z Waterford na przejazd po wszystkich hrabstwach Munster w Irlandii. Jest to 4ro dniowy wyścig w którym rowerzyści przejada 600km. Trasa prowadzi z Waterfort przez Killaloe, Tralee, Kenmare, by zakończyć wyścig czwartego dnia w Cork na szczycie Patrick’s Hill. Wśród tej grupy śmiałków będę ja. Jak się okazało 1szy polak, który bierze odział w Tour de Munster w ciągu jego 14-letniej historii. Zapraszam w niedziele 10go sierpnia na dopingowanie rowerzystów przy wiedzie na jedna z najbardziej stromych górek w Cork.

Tour de Munster jest forma wspierania instytucji charytatywnych w Irlandii. W ciągu ostatnich 5-ciu lat nominowana instytucja są oddziały Munsterskie Down Syndrome Ireland. Wynika to z bardzo dobrej współpracy oraz ze szczegółowych rozliczeń. Każdy zebrany cent przez Tour de Munster jest wydawany na utrzymanie centrum wsparcia DSI.

Tour de Munster 2014 Charity Cycle

Przygotowanie do Tour de Munster zaczyna się już w kwietniu. Treningi przeprowadzane są dwa razy w tygodniu. Na jednym z ostatnich treningów pojechaliśmy do siedziby DSI w Cork. Tzw. Centrum 21 to kilka biurek, gdzie załatwiane są sprawy administracyjne oraz – przede wszystkim – pomieszczenia do przeprowadzania terapii oraz warsztatów dla dzieci dotkniętych DS, czy tez dla rodziców tych dzieci. Sporo z rowerzystów, którzy biorą udział w Tour de Munster jest w jakiś sposób związany z tym centrum. Przeważnie przez kogoś z rodziny.

O Tour de Munster dowiedziałem się od mojej koleżanki z pracy, która ma dziecko z syndromem Down’a – Lilly. Postanowiłem pomoc Lilly, tak jak i innym dzieciom dotkniętym tym stopniem niepełnosprawności. W chwili obecnej pomagać będę Lilly, Conor’owi, Katie, ale możne się okazać, ze w przyszłości pomagać będziemy Julii, Mateuszowi, czy Antosiowi. Polacy żyjący w Irlandii również mogą korzystać ze wsparcia DSI, dlatego tez razem wspólnie moglibyśmy nad tym popracować.

Autor: Paweł Świtaja


DODAJ SWÓJ KOMENTARZ


Dodaj komentarz