Home » Imprezy, Kultura » Dziecięcy Festiwal Sztuki Nenagh Spleodar

Dziecięcy Festiwal Sztuki Nenagh Spleodar

Jeśli nie chcesz aby Twoje dziecko nudziło się w domu w trakcie przerwy Hallowe’en, dołącz do Nenagh Spleodar Festival, który jak co roku wniesie życie i troche hałasu na ulice Nenagh. Festiwal jest połączeniem przedstawień, warsztatów, wystaw i innych atrakcji dedykowanych dla dzieci w różnym wieku. Zarówno młodsi jak i starsi znajdą coś dla siebie.

Spleodar

Festiwal rozpocznie się w poniedziałek 27 Października. Pierwszym punktem programu będą przedstawienia kukiełkowe ,,Złotowłosa i Trzy Misie” i ,,Nowe Szaty Cesarza” wystawiane przez Banyan Theatre Company w Nenagh Arts Centre.

We wtorek 28 Października wszystkich chłopców zapraszamy do Nenagh Arts Centre na Warsztaty Budowy Robotów a dziewczynki (i nie tylko) tuż obok do Biura Informacji Turystycznej, które na czas Spleodar Festival zamieni się w Centrum Sztuki a tam do wyboru do koloru – warsztaty zdobienia paznokci, malowania na materiale. Dla nieco starszych zajęcia plastyczne na których dowiedzą się jak własnoręcznie stworzyć sekretny pamiętnik.

Środa 29 Pażdziernika to dzień dla małych wielbicieli muzyki i tańca. Fani bajek ,,Frozen” i ,,Lego” nauczą się układów tanecznych do muzyki z filmu. Tych co wolą śpiewać zapraszamy do piętrowego autobusu na Banba Square, gdzie muzyka będzie grała na cały regulator! Najbardziej wstydliwych zapraszamy na przedstawienie grupy Fanzinis – ,,Cyrk Bombowy” śmiech i dobra zabawa są gwarantowane.

Wielbicieli klocków LEGO zapraszamy w czwartek 30 października na wielki plac budowy w Nenagh Arts Centre. 20 000 klocków to chyba wystarczająca ilość aby wybudować coś fajnego np. Zamek Nenagh? Tych co nie lubią budować a wolą malować zapraszamy na warsztaty drukowania na szybach do Nenagh Arts Centre. Tego dnia odbędzie się także przedstawienie kukiełkowe , połączone z warsztatami budowy własnych pacynek. Na koniec dnia chętnych zapraszamy na film ,,The Princess Bride” do mini-kina w Nenagh Arts Centre.
Piątkiem 31 Października (Hallowe’en) rządzić będą duchy. Dzień rozpocznie się wycieczką połączoną polowaniem na duchy w Nenagh Heritage Centre. Tych, którym zabawy z duchami przypadną do gustu zapraszamy na warsztaty Teatru Cieni, gdzie każde dziecko będzie mogło zrobić swojego własnego ducha. Czym byłoby Hallowe’en bez straszliwych historii? Tych, co się nie boją słuchać i opowiadać zapraszamy do budynku Biura Informacji Turystycznej na seans strasznych opowieści. Dzień zakończy się pokazem sztucznych ogni na stadionie Éire Óg GAA Complex w Nenagh. Hallowe’en-owe przebrania są obowiązkowe!

Wszystkie imprezy prowadzone są w języku angielskim. Wstęp na podstawie zakupionego biletu. Szczegółowe informacje o programie, cenie biletów i sposobie rezerwacji znajdują się na stroniach www.spleodar.ie (język polski i język angielski), facebook.com/spleodarartfestivalforchildren (język angielski) oraz w Nenagh Arts Centre na Banba Square pod numerem telefonu ) 0 67 34400 (język angielski). Ilość miejsc ograniczona.


DODAJ SWÓJ KOMENTARZ


Dodaj komentarz